Jak przekształcić blog w serwis tematyczny

Interesują cię elektroniczne gadżety? W takim razie pewnie znasz takie serwisy, jak Antyweb czy Spider’s Web. Obydwa są świetnie poinformowane, cieszą się zaufaniem czytelników i renomą wśród reklamodawców.

Jest jeszcze coś, co je łączy: obydwa startowały jako blogi prowadzone przez pojedynczych autorów. Obecnie tworzą je kilku- lub kilkunastoosobowe redakcje.

Jeżeli prowadzisz swój blog i zastanawiasz się, jak go rozwijać, może to być dla ciebie ciekawa perspektywa.

W najnowszym odcinku podcastu MWF rozmawiamy z Pawłem Tkaczykiem o tym, jak przekształcić jednoosobowy blog w serwis tematyczny. Pewnie dałoby się o tym napisać parę książek, więc skupiamy się tylko na kilku elementach:

  • Jak zatrzymać obecnych i zdobywać nowych czytelników?
  • Skąd brać pomysły tematów, które przyciągną ruch do serwisu?
  • Jak zapewnić spójność tekstów pisanych przez różnych autorów?
  • Jakimi argumentami (innymi niż pieniądze) przyciągać dobrych autorów?
  • Jakiego rodzaju treści pomagają przyciągać więcej czytelników?
  • O czym pamiętać, pozyskując reklamodawców dla serwisu?

Przyjemnego słuchania!

Prezent dla słuchaczy

Skuteczne zatrudnianie pracowników do pracy zdalnej
Wskazówki nt. zatrudniania do pracy zdalnej – przydadzą się, gdy będziesz rozwijał swój zespół! Zapisz się do Klubu MWF i zdobądź przewodnik Chcę to 
Na stronie zostały wykorzystane linki afiliacyjne. Jeżeli wejdziesz przez nie na stronę sprzedawcy i dokonasz zakupu, sprzedawca podzieli się ze mną częścią swojej marży (nie wpływa to na twoją cenę). Wymieniam wyłącznie te produkty i usługi, z których rzeczywiście korzystam i jestem z nich zadowolony.